پتو چیست؟

پتو از پت بمعنی مو ، نوعی بافته پشمی. به نوعی روانداز گویند که معمولاً در هنگام خواب بر روی خود می‌کشند. پتوها می‌توانند از لایه‌های مختلفی ساخته شده باشند. بعضی از این لایه‌ها برای گرم نگه داشتن و بعضی دیگر تنها برای زیبایی به کار رفته‌است.

شیوهٔ ساخت

پتو از ورق‌های تختی که به دلیل ضخامت‌شان پتو را ضخیم نموده‌اند تشکیل شده‌است. حتی باریک‌ترین پتو ضخیم‌تر از سنگین‌ترین ورق است. پتو به‌طور کلی برای گرما و راحتی استفاده می‌شود، در حالی که ورق برای بهداشت، آسایش و زیبایی‌شناسی است. پتو به‌طور سنتی از پشم به دلیل گرما، تنفس و خواص مقاوم در برابر آتش طبیعی پشم ساخته شده، در حالی که ورق‌های پنبه یا کتان یا ابریشم، که کمتر تحریک‌کننده به پوست هستند ساخته شده‌است. امروزه، الیاف مصنوعی غالباً برای هر دو استفاده می‌شود.

انواع

در پتو از مواد بسیاری مانند پشم، استفاده می‌شود چرا که آن‌ها ضخیم‌تر هستند؛ اما می‌توان از پنبه نیز برای تولید پتوهای سبک استفاده نمود. پتو پشمی‌ها گرم تر و همچنین نسبتاً آهسته برای سوزاندن در مقایسه با پنبه. شایع‌ترین انواع پتوها بافته شده اکریلیک، پلی استر کشباف، راسو، پنبه، ابر؛ و پشم است. پتو با گر چه هنر عجیب و غریب و مواد عجیب و غریب مانند بافتنی افغانستان یا پوشش ابریشم آمده‌است. پتو اغلب با تسلی، لحاف، لحاف و مبادله، به عنوان همه آن‌ها استفاده شود. پتو های اولیه اغلب با پوست حیوانات ساخته شده بودند اما با گذشت زمان پتو ها انواع مختلفی پیدا کردند مانند پتو نوزاد ، لحاف ، پتو مسافرتی … و غیره . جنس پارچه ها پتو ها هم تغییر کرد و از پوست حیوانات به پارچه و پنبه تغییر کرد .

پتوی لیلیان

کارخانجات گروه صنعتی لیلیان بافت دارای جدیدترین ماشین آلات تولید پتو در خاورمیانه می باشدکه با دارا بودن جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در تولید پتو و با استفاده از نیروهای متخصص داخلی و خارجی قابلیت تولید روزانه ۳۰۰۰ تخته پتو را دارا می باشد. استفاده از بهترین نوع الیاف جهت تولید پتو پیوسته مورد توجه مدیران کارخانه می باشد تا همواره گرما بخش کانون گرم خانواده شما باشیم.

پتوی لیلیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.